بنر
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۳۹

اخبار

شاخص‌های کلان اقتصادی در طی ۴ سال گذشته تغییر محسوسی نداشته است

شاخص‌های کلان اقتصادی در طی ۴ سال گذشته تغییر محسوسی نداشته است
نماینده مردم فریدون شهر در مجلس با اشاره به بررسی شاخص‌های اقتصادی کشور، گفت: این شاخص‌ها در طی ۴ سال گذشته تغییر محسوس و مطلوبی نداشته است.
به گزارش سیاست روز و به نقل از تسنیم , اکبر ترکی نماینده مردم فریدون شهر در مجلس شورای اسلامی ، در تشریح جلسه غیر علنی صبح امروز (سه‌شنبه 27 تیر) مجلس، اظهار داشت: در این جلسه، علی لاریجانی رئیس مجلس شاخص‌های کلان اقتصادی کشور را در طی 4 سال گذشته با کشور‌های منطقه و جهان بررسی و مقایسه کرد.
 
وی درباره شاخص‌های اقتصادی مطرح شده از سوی رئیس مجلس، افزود: رشد ناخالص اقتصادی، آزادی اقتصاد، نرخ تورم، سرمایه گذاری خارجی، حمایت از سرمایه‌گذار داخلی، فساد در اقتصاد، رقابت‌پذیری اقتصاد، مقررات مزاحم و دست‌ و پاگیر، انحراف معیار از بودجه عمومی، جمعیت شهری، مصرف انرژی، کیفیت نظام آموزشی و همکاری دانشگاه و صنعت، از جمله شاخص‌های کلان اقتصادی بود که در این جلسه وضعیت ایران با کشور‌های منطقه و جهان مورد مقایسه قرار گرفت.
 
نماینده مردم فریدون شهر در مجلس تصریح کرد: رئیس مجلس عنوان کرد که بر اساس مقایسه و بررسی به وجود آمده در معیار‌ها و شاخص‌های ذکر شده در طی چهار سال گذشته یا تغییری ایجاد نشده و در برخی از شاخص‌ها بدتر شده و یا اگر تغییری ایجاد شده در حد 1 الی 2 درصد بوده و به طور کلی در این شاخص‌ها وضع مطلوب و محسوسی را طی 4 سال گذشته نداشته‌ است.
 

ترکی ادامه داد: لاریجانی تاکید کرد که اگر بخواهیم در این شاخص‌های اقتصادی تغییر محسوس و مطلوبی ایجاد شود هم نمایندگان مجلس باید عزم خود را جزم کنند و اقدامات رو به رشد و جهنده‌ای انجام دهند و هم دولت وزرای کار‌آمد، قوی و دارای فکر را انتخاب کند، در غیر این صورت کشور همان مسیر گذشته را ادامه خواهد داد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۱
تسنیم |
تعداد بازدید : ۹۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید