بنر
۲۸ دی ۱۳۹۷ ۰۱:۴۷

اخبار

روسای مجالس ملی و سنای پاکستان به تهران سفر می کنند

روسای مجالس پاکستان تهران
'سردار ایاز صادق' رییس مجلس ملی و 'رضا ربانی' رییس مجلس سنای پاکستان هفته جاری برای حضور در اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی به تهران سفر می کنند.

به گزارش سیاست روز و به نقل از ایرنا، از سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، 'سردار ایاز صادق' رییس مجلس ملی پاکستان ریاست هیات پاکستانی شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی را بر عهده دارد.
بنا بر این گزارش، 'رضا ربانی' رییس مجلس سنای پاکستان نیز به عنوان مهمان ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در این نشست حضور می یابد.
رضا ربانی رییس مجلس سنای پاکستان شامگاه دوشنبه، کراچی را به مقصد تهران ترک می کند و سردار ایاز صادق نیز پیش از آغاز این نشست در تهران، همراه با هیات مجلس ملی پاکستان به ایران سفر می کند.
'علی لاریجانی' رییس مجلس شورای اسلامی در سفر اخیر خود به اسلام آباد پاکستان برای حضور و سخنانی در اجلاس ضد تروریسم با حضور شش کشور منطقه از روسای مجالس ملی و سنای پاکستان برای حضور در این نشست دعوت کرد.
به گزارش ایرنا روز سه شنبه ۲۶ دیماه جاری آیین افتتاحیه سیزدهمین کنفرانس مجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری‌های اسلامی با حضور سران قوا و روسای مجالس شرکت کننده آغاز شده و عصر روز چهارشنبه نیز مراسم اختتامیه این اجلاس با انتشار بیانیه‌ای به کار خود پایان خواهد داد.
براساس برنامه ارائه شده از سوی دبیرخانه سیزدهمین کنفرانس مجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری‌های اسلامی نمایندگان پارلمان‌های ۴۱ کشور از آسیا و آفریقا در این اجلاس حضور دارند که شامل ۱۲ رئیس مجلس و ۹ نائب رئیس مجلس و نیز روسای هیئت‌های شرکت کننده و همچنین نمایندگانی از روسیه خواهد بود.

۲۳ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۴۷
ایرنا |
تعداد بازدید : ۵۳۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید