بنر
۲۸ دی ۱۳۹۷ ۰۱:۵۴

اخبار

جریان المستقبل لبنان خواستار اصلاح مواضع جنبلاط درباره عربستان شد

المستقبل لبنان جنبلاط عربستان
جریان المستقبل لبنان به رهبری سعد حریری از ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیال ترقی خواه این کشور خواست موضعش را در قبال عربستان اصلاح کند.

به گزارش سیاست روز و به نقل از ایسنا، به نقل از العهد، جریان المستقبل لبنان در بیانیه‌ای نسبت به خط مشی ولید جنبلاط و محتوای سخنان اخیر او درباره عربستان که در گفت‌وگو با تلویزیون المستقبل به زبان آورده بود، ابراز تاسف کرد.

این جریان در بیانیه‌ای اعلام کرد، شیوه جنبلاط با تاریخ حزب سوسیال ترقی خواه و روابط تاریخی آن با عربستان که همواره در دشوارترین شرایط از امنیت و ثبات لبنان حمایت کرده و در کنار کشور ایستاده، هم‌خوانی ندارد.

جریان التیار از جنبلاط خواست موضعش را در قبال عربستان و رهبرانش اصلاح کند که همواره از لبنانی‌ها و رهبران آن استقبال کرده است.

جنبلاط در گفت‌وگو با تلویزیون المستقبل گفته بود، هنگامی که سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه و امین الجمیل، رئیس جمهور پیشین لبنان در عربستان بودند، از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور برای سفر به ریاض دعوت‌نامه‌ای دریافت کرده اما به این سفر نرفته تا نشان دهند "ائتلافی علیه ائتلاف دیگر تشکیل نمی‌دهد."

وی گفته بود، هیچ مساله‌ای وجود ندارد که مانع از باز شدن باب مذاکره میان عربستان و ایران شود.

همچنین جنبلاط در توئیترش نوشته بود: در میان سر و صدایی که پیرامون بخشی از سخنان من با مجری تلویزیونی برانگیخته و چنین تفسیر شده که من در امور داخلی عربستان مداخله کرده‌ام، ضمن احترام به سیاست بی‌طرفی لبنان، برای ممانعت از تفسیرهای اشتباهی که ممکن است به اصل بی‌طرفی لبنان صدمه بزند، اعلام می‌کنم که به این شیوه بی‌طرفی پایبند هستم.

۲۳ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵
ایسنا |
تعداد بازدید : ۶۰۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید