بنر
۲۸ دی ۱۳۹۷ ۰۱:۴۹

اخبار

وزیر خارجه پاکستان: سخنان فرمانده ارتش هند دعوت مستقیم به جنگ هسته‌ای است

وزیر خارجه پاکستان
وزیر امور خارجه پاکستان با انتقاد به سخنان اخیر فرمانده ارتش هند در خصوص قدرت هسته‌ای پاکستان آن را نهایت مسئولیت‌ناپذیری وی دانست.

به گزارش سیاست روز، «خواجه آصف» اعلام کرد: سخنان «بیپن راوات» دعوت مستقیم به نبرد هسته‌ای میان پاکستان و هند است.

 
وزیر امور خارجه پاکستان تصریح کرد: اظهارات فرمانده ارتش هند نهایت مسئولیت‌ناپذیر بودن وی را نشان می‌دهد و وی از عواقب سخنان خود آگاه نیست.
 
وزیر دفاع سابق پاکستان اضافه کرد: اگر دهلی‌نو می‌خواهد ما را به چالش جنگ بکشاند ما به آن‌ها خوش آمدید می‌گوییم و اثبات می‌کنیم که قدرت نظامی و توان هسته‌ای ما چه اندازه واقعی است.
 
وی گفت: ارتش پاکستان آمادگی لازم را برای دور کردن تردیدها و شبهات فرمانده ارتش هند دارد، ولی فریب تبانی هند با قدرت‌های جهانی را نخواهد خورد.
 
این‌ درحالی است که پس از سخنان فرمانده ارتش هند مبنی بر غیر واقعی بودن قدرت هسته‌ای پاکستان دیگر مسئولین این کشور نیز سخنان او را محکوم کرده‌اند.
 
وزارت خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: کشور ما آمادگی کامل برای دفاع از تمامیت ارضی خود را دارد و هر کشوری که در خود قدرت لازم را می‌بیند می‌تواند این ادعای ما را آزمایش کند.
 
پاکستان در سال 1947 از هند جدا شد و از آن تاریخ تاکنون دو کشور بارها و بارها با یکدیگر به صورت مستقیم جنگیده‌اند.
 
اسلام آباد و دهلی‌نو هر دو به قدرت اتمی مجهز هستند و جدی شدن نزاع بین آن‌ها می‌تواند خطرات فراوانی را برای منطقه در پی داشته باشد.
 
۲۴ دی ۱۳۹۶ ۱۵:۰۷
تسنیم |
تعداد بازدید : ۶۶۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید